Mijała godzina 23, deszcz powoli przestawał padać. Piotr wracał do domu. Idąc przez ciemne puste i mokre ulice miasta, wyludnione niczym po nuklearnej zagładzie. Ostatnie krople deszczu i wiatr sprawiały, że w jego twarz uderzały dziesiątki igieł przebijających się wprost do jego unerwionych części ciała.

Mimo otaczającej go aury, nie spieszył się. Nie chciał wracać do pustego „mieszkania życia”. Nie miał po co tam wracać. Połyskujące w oddali światła wskazywały kierunek jego wędrówki. Od dłuższego czasu przemierzał pustynię miasta poszukując tego co wieki temu zagubił. Zagubił to, niczym małe dziecko pozostawiające bez opieki swoje zabawki. Było to zbyt dawno, aby mógł pamiętać kiedy i gdzie zostawił swoje.

Tej nocy wyjątkowo miasto opustoszało. Jedynym znakiem życia miasta były połyskujące, energooszczędne żarówki w mieszkaniach przy Piłsudskiego. Spacer ten jeszcze bardziej utwierdzał go w poczuciu własnej samotności.

Było to może 7, 8 lat temu, gdy po raz pierwszy się tak poczuł. Mimo wielu postaci przemykających przez jego życie. Pomimo tego wszystkiego, te parszywe lata temu jego „osobiste zabawki” zniknęły bezpowrotnie, nie dostrzegawszy szansy na ich odnalezienie.
Wiatr się wzmagał, co sprawiało, że krople deszczu stawały się cięższe z każdą mijającą sekundą, jakby stawały się obrazem przemijających sekund życia, które zadają ból i cierpienie przybliżając nas do końca egzystencji materialnej.

Przemoczony do suchej nitki, Piotr przechodził koło jednorodzinnego domu, którego bezduszni właściciele zostawili największego przyjaciela człowieka na zimnej, ponurej bezkresnej otchłani. Obaj byli zmarznięci i przemoczeni, obaj byli pozostawieni samym sobie, niezauważani, przez pozornie bliskie im osoby.

Drogi do domu pozostało mu jakieś na 10 minut. Minut, które nieustannie skracają jego życie.

Check Also

Czas na zmiany

Coś się kończy, coś się zaczyna (…) Dobrych parę lat temu, dokładniej ponad dekadę, …